X

İrlanda Telefon Kodu

İrlanda Telefon Kodu Kaçtır?

İrlanda ülke telefon kodu kaçtır?

İrlanda telefon kodu +353′ dür.

İrlanda ülkesi Atlas Okyanusun da bulunan bir ülkedir. Ülkenin para birimi Euro olup, Dublin ise ülkenin Başkentidir. Resmi dili İrlanca da olurken, ülkede yaşayan insanların büyük kısmı İngilizce konuşmaktadır. Fakat Devlet işinde çalışıyorsanız ülkenin resmi dilini bilmek zorundasınız. Ülkenin tatil günleri de oldukça adaletlidir. Hafta sonuna gelen tatiller için hafta başı da tatil ilan edilir.

Ülkede çok sayıda akarsu ve yeşillik alanlar bulunmaktadır. Oksijenin bol olduğu ve yeşil alanların çok olduğu bu ülkeye tatil amaçlı geldiyseniz yayla evlerinde ve ormanlarda bu ülkenin tadını çıkartabilirsiniz. Bisiklet turları yapabilir güzel vakitler geçirebilirsiniz. Bunun yanında trafik kurallarına uyan halk yayalara da önem vermektedir.

Yeşil alanların çok olmasından dolayı hayvancılık gelişmiş olup, ihracatın büyük bir kısmını canlı hayvan ve et ürünleri oluşturmaktadır. Kendi besin kaynaklarını da yetiştirmekte olan halk ekonomik açıdan da iyi durumdadır. Eğitimde ise ilkokul zorunlu olurken, Erasmus programı ile üniversite öğrencileri bu güzel ülkeyi görme fırsatı kazanmış olurken, bunun yanı sıra bu ülkenin eğitiminden de faydalanmaktadırlar.

BöcekBaşı: