X

İspanya Telefon Kodu

İspanya Telefon Kodu Kaçtır?

İspanya ülke telefon kodu kaçtır?

İspanya telefon kodu +34′ dür.

İspanya bir Avrupa Devleti olup, Atlas Okyanusunda bulunan birkaç ada İspanya ya aittir. Ülkede yaklaşık 45 milyon kişi yaşamaktadır. Başkenti Madrid olan ülke futboluyla da ünlü diyebiliriz. Ülkenin iklimi genellikle kuraktır yazları sıcak, kışları ise soğuk ve kurak geçmektedir. Bazı dönemlerde yağış almaktadır. Ülkenin kuzeyi her dönem yağış alır ve atlas okyanusa bağlı olan kısmıdır.

Ülkede bulunan ova ve yaylalarda genellikle Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Ülkenin ormanlarında birçok geniş yapraklı ağaçlar ve meşe ağacı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kurt, kaplan ve tilki gibi yabani hayvanları da görmek mümkündür. Yer altı kaynakları bakımında ülke kömür açısından çok zengindir. Kömür ve Civa ülkede çok sayıda bulunmaktadır.

İspanya denince akla gelen ilk aktivite boğa güreşleridir. Halk çok meraklı olup birçok arena bulunmaktadır. Tatiliniz boğa güreşlerinin olduğu zamanlarda denk gelirse izleme şansınız olacaktır. Hatta bu güreşe sizde katılabilirsiniz. Tarım konusunda ise ülkede yetiştirilen en çok tahıl arpadır. Sulak yerlerde pirinç de yetiştirilmektedir. Hayvancılık bakımından da gelişmektedir.

BöcekBaşı: