X

Isparta Alan Kodu Kaçtır?

Isparta Alan Kodu Kaçtır?

Isparta Telefon Kodu Kaçtır?

Isparta alan kodu 246′ dır.

Isparta ili Ülkemizin Güneybatı Bölgesinde yer almaktadır. Eğer dağcılık, yamaç paraşütüne ilginiz varsa Isparta ili tamda size göre bir ildir. Yamaçlarında yamaç paraşütü yapabilir dağcılıkla ilginiz varsa dağlara güvenli bir şekilde tırmanabilir ve ailece piknik yapabilirsiniz.

Mağaraları gezebilir fotoğraflar çekebileceğiniz eşsiz bir ildir Isparta ili. Bir diğer önemli güzelliği iste güllerinin meşhur olmasıdır. Çiçek bahçelerine botanik bahçeleri ziyaret ederken envayi çeşit bitkileri görebilirsiniz. Eğirdir gölünün kenarında yamaç paraşütü yapabilir, balık tutabilir keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Meşhur güllerden yapılan gül lokumu yiyebilir ve Isparta ilinden sevdiklerinize hediyelik doğal gül suyu, gül kokan tesbih ve secdeler alabilirsiniz. Her yörede olduğu gibi Isparta ilinin de kendine özgü yöresel yemekleri de vardır. Bunların başında Fırın Kebabı gelir yiyenlerin lezzetini beğendiği yemekler arasında ilk sırada yerini alan fırın kebabından sonra tatlı olarak bir diğer meşhur olan Yalvac güllacının da tadına bakmalısınız. Güzel manzarası olan Kelebek Vadisinin eşsiz manzarasının da tadını çıkartırken daha sonra Antiocheia Antik Kenti’ni geçmişten günümüze gelen tarihi yaşayabilirsiniz.

BöcekBaşı: