Cumartesi , 7 Aralık 2019
Ana Sayfa / İl Alan Kodları / İstanbul (Anadolu Yakası) Alan Kodu Kaçtır?

İstanbul (Anadolu Yakası) Alan Kodu Kaçtır?

İstanbul (Anadolu Yakası) Alan Kodu Kaçtır?

İstanbul (Anadolu Yakası) Telefon Kodu Kaçtır?

İstanbul (Anadolu Yakası) alan kodu 216′ dır.

İstanbul ilinin Asya kıtasında kalan toprakları için Anadolu Yakası tabiri kullanılmaktadır. İstanbul’un meşhur Adalar’ı Anadolu yakasında yer alır. Eğer Anadolu Yakasına uğrarsanız gezebileceğiniz yerlerden birisi de Adalar’dır. Vapurlarla ulaşımı gerçekleştirilen Adalar, birçok adayı kapsayan ada kümsesi gibidir. En çok ziyaret edileni Büyük Ada’dır. Büyük Ada’ya giderken diğer adaların yanından geçersiniz ve eşsiz manzarayla karşılaşırsınız.

Anadolu Yakası İstanbul’un Asya kıtasına açılan kapısı gibidir. Avrupa kıtasına geçmek isteyenler Anadolu yakası üzerinden devam edereken Avrupa kıtasına ulaşabilirler.
Birçok kişinin bildiği bir şarkı sözü olan “Üsküdar’a giderken aldı da bir yağmur” sözündeki Üsküdar Anadolu Yakasında yer almaktadır. Çamlıca tepesi İstanbul’u yükseklerden izleyebileceğiniz bir yerde bulunur ve yoğun ziyaretçi akınına ev sahipliği yapar. Eşsiz deniz manzarasını da izleyebileceğiniz bir yerdedir.

Anadolu Hisarı, Osmanlı Devletinin Avrupa kıtasına geçme planları yaptığı bir dönemde inşa edilmiştir. İstanbul’un fethi için de önemli bir üs olarak kullanılmıştır. Anadolu yakasında yer almaktadır.

 • İlginizi Çekebilir...

  Vodafone Bilinmeyen Numaraları Öğrenme

  Merhaba arkadaşlar bir çok telefon kullanıcısının en çok merak ettiği şeylerden bir tanesi de bilinmeyen …

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.