X

İstanbul (Anadolu Yakası) Alan Kodu Kaçtır?

İstanbul (Anadolu Yakası) Alan Kodu Kaçtır?

İstanbul (Anadolu Yakası) Telefon Kodu Kaçtır?

İstanbul (Anadolu Yakası) alan kodu 216′ dır.

İstanbul ilinin Asya kıtasında kalan toprakları için Anadolu Yakası tabiri kullanılmaktadır. İstanbul’un meşhur Adalar’ı Anadolu yakasında yer alır. Eğer Anadolu Yakasına uğrarsanız gezebileceğiniz yerlerden birisi de Adalar’dır. Vapurlarla ulaşımı gerçekleştirilen Adalar, birçok adayı kapsayan ada kümsesi gibidir. En çok ziyaret edileni Büyük Ada’dır. Büyük Ada’ya giderken diğer adaların yanından geçersiniz ve eşsiz manzarayla karşılaşırsınız.

Anadolu Yakası İstanbul’un Asya kıtasına açılan kapısı gibidir. Avrupa kıtasına geçmek isteyenler Anadolu yakası üzerinden devam edereken Avrupa kıtasına ulaşabilirler.
Birçok kişinin bildiği bir şarkı sözü olan “Üsküdar’a giderken aldı da bir yağmur” sözündeki Üsküdar Anadolu Yakasında yer almaktadır. Çamlıca tepesi İstanbul’u yükseklerden izleyebileceğiniz bir yerde bulunur ve yoğun ziyaretçi akınına ev sahipliği yapar. Eşsiz deniz manzarasını da izleyebileceğiniz bir yerdedir.

Anadolu Hisarı, Osmanlı Devletinin Avrupa kıtasına geçme planları yaptığı bir dönemde inşa edilmiştir. İstanbul’un fethi için de önemli bir üs olarak kullanılmıştır. Anadolu yakasında yer almaktadır.

BöcekBaşı:
Related Post