X

İstanbul (Avrupa Yakası) Alan Kodu Kaçtır?

İstanbul (Avrupa Yakası) Alan Kodu Kaçtır?

İstanbul (Avrupa Yakası) Telefon Kodu Kaçtır?

İstanbul (Avrupa Yakası) alan kodu 212′ dir.

Ülkemizin Avrupa kıtasındaki toprakları arasında yer alan İstanbul’u anlatmakla bitiremeyiz. İstanbul’un Avrupa yakasına uğradığınızda, tarihi alanları ziyaret edebilir, Taksim, Beyoğlu gibi meşhur yerlerdeki atmosferi hissedebilirsiniz.

Gezebileceğiniz yerlerden birisi de; Topkapı Sarayı olabilir. Bu saray Osmanlı Devletine uzun süre hizmet etmiştir. Sarayın önündeki ağaçlarla kaplı alan aslında sarayın bahçesidir. İçerisinde yürürken orman havası verse de büyük bir devletin saray bahçesi de anca böyle olabilirdi dediğinizi duyar gibiyiz.

Yine Avrupa yakasında muhteşem bir kahvaltı yapmak isterseniz, eşsiz güzellikteki ağaçlar arasında kuş cıvıltılarıyla bir kahvaltı için Yıldızlar Korusunu tercih edebilirsiniz. Kocaman bir alan da bulunan Yıldızlar korusu içinde yürüyüş yaparken ağaçların etrafında bir şeyler arayan sincapları görmeniz mümkündür. Yıldızlar Korusu yakınlarında bulunan Çırağan Sarayı’nı da görmeniz mümkündür.

Beşiktaş’ın yeni stadı Vodefone Arena yine Avrupa yakasında yer almaktadır. Muhteşem boğaz manzaralı stadyum Dünyanın en iyi manzarasına sahip stadyumu ödülünü almıştır.

BöcekBaşı:
Related Post