X

İsveç Telefon Kodu

İsveç Telefon Kodu Kaçtır?

İsveç ülke telefon kodu kaçtır?

İsveç telefon kodu +46′ dır.

İsveç bir kuzey Avrupa ülkesidir. Ülkenin para birimi İsveç Kronu’dur. Ülkede konuşulan dil İsveççedir. En yaygın dil İngilizcedir. Ülkenin Başkenti Stockholm dur. Bunun yanı sıra ülkenin nüfusu yaklaşık olarak 9 milyon kişidir. Ülke sert ve soğuk bir iklime sahiptir. Yaz mevsimi kısa olan ülkede genellikle kış ve soğuk etkili olmaktadır.

Ülkenin yarısından fazlası neredeyse ormanlarla kaplıdır. Yer altı kaynakları bakımından da oldukça zengin olan ülkede kömür, bakır ve çinko gibi önemli kaynaklar bulunmaktadır. Ormanlarında geniş yapraklı ve sağlam odunlar bulunmaktadır. Ormancılık da gelişmiş ve bu ülkede yaygındır. Ülkede neredeyse okuma ve yazma bilmeyen yoktur. Üniversite bakımından zengin olan ülkede önemli okullarda bulunmaktadır.

Modern ve refah düzeyinin yüksek olduğu ülke eğitim açısından oldukça fazla gelişmiştir. Otlak alanlar azdır ve devlet desteği olmadığı için hayvancılık gelişmemiştir. Yetiştirilen hayvanlar ülkeye yetmemektedir. Ülkenin sanayisi gelişmiş olup yer altı kaynakları işlenmektedir. İhraç ürünleri arasında ormanlarda çokça bulunan kereste vardır. Kereste, kibrit ve kâğıtta bulunmaktadır. ticaret yaptığı ülkelerin başında Norveç gelmektedir.

BöcekBaşı: