X

İsviçre Telefon Kodu

İsviçre Telefon Kodu Kaçtır?

İsviçre ülke telefon kodu kaçtır?

İsviçre telefon kodu +41′ dir.

İsviçre Alp Dağaların da bulunan denize kıyısı olmayan bir ülkedir. Bankalarıyla ünlü olan bir ülkedir. Ekonomisi iyi durumdadır ve yaşayan kişi sayısı 8 milyondur. Ilıman bir iklime sahip olan ülkede Ağustos ayı çok sıcak olmaktadır. Küçük ve az nüfuslu olmasına rağmen Bankacılık ve finans konularında iyi durumdadır. Bunun yanı sıra ilaç ve kimya yönünden de oldukça ilerdedir.

Ülkenin neredeyse yarısı dağlarla kaplıdır yüksek yerler yaylalar olup, tatil amaçlı geldiğinizde alp dağlarının yüksek kesimlerinde tatil yapabilir bunun yanı sıra bu yerde huzur bulabilirsiniz. Kayak ve teleferik turları yapabilirsiniz. Yaz dönemleri tatil için ön planda olsa da kış aylarında karın tadını çıkarmanız için muazzam bir zamandır.

Ülkede çikolata ve peynir önemli yer tutmaktadır. Çikolatanın birçok çeşidini bulmanız mümkündür. Peynirli fondu ve peynirli krep te ülkeye özgü yemeklerdir. Çay ve kahve evleri ön plandadır. Ülkede birçok çeşidi bulunan şarap bulmakta mümkündür. Ülkede çok sayıda bar ve eğlence Mekanları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra meşhur olan peynir, kahvaltıdan akşam yemeğine kadar her öğünde yerini almaktadır.

BöcekBaşı: