X

İtalya Telefon Kodu

İtalya Telefon Kodu Kaçtır?

İtalya ülke telefon kodu kaçtır?

İtalya telefon kodu +39′ dur.

İtalya Avrupa’nın Kuzeyinde bulunan bir ülkedir. Ülke düz bir şekilde olup, yaşayan kişi sayısı 61 milyondur. Ülkede çok fazla volkanik dağ bulunmaktadır. Ülkede bulunan akarsular çok kirli olup gelen turistlerin şikâyet ettikleri bir sorundur. Ülkede istediğiniz her yerde taksiye binebilir ve kapalı alanlarda sigara içemezsiniz. İtalya en çok zeytin ağacı yetiştiren ülkedir.

Zeytinleri yemek için değil zeytinyağı yapmak için kullanmaktadır. Zeytinyağında marka olarak dünyada ilk sırada yerini almıştır. Çok sayıda turist gelmektedir bunun yanı sıra ülkemizde olduğu gibi zengin bir kahvaltının yanı sıra, kahve ve kekle kahvaltı yapmaktadırlar otellerde de bu böyledir. Ülkeye gitmeden önce otobüslere binmek için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Gelen turist sayısı çok olduğu için otobüs kapasitesi yetmemektedir.

Ülkede özel hastane yoktur. Devlet hastaneleri gelişmiş olup, aile hekimliği de vardır. Çiftçiler iyi para kazanmaktadır eğer devlet istedikleri ücreti vermezlerse grev yaparak istedikleri ücreti almayı başarıyorlar. Ülkede pamuk üretilmemektedir. Pamuk maddi açıdan çok masraflı olduğu için ithal olarak almaktadırlar.

BöcekBaşı: