X

İzlanda Telefon Kodu

İzlanda Telefon Kodu Kaçtır?

İzlanda ülke telefon kodu kaçtır?

İzlanda telefon kodu +354′ dür.

İzlanda bir ada ülkesi olmasıyla birlikte bir Avrupa ülkesidir. Ülkenin resmi dili İzlanca da olup, yaygın olarak konuşulan dil ise İngilizcedir. Ülkenin genel iklimi ılımandır. Yazları sıcak geçerken kışları daha yumuşak bir hava görülmektedir. Ülkenin ekonomisi balık ve deniz mahsullerine dayanır diyebiliriz. Ülkede balıkçılık oldukça gelişmiştir. Bunun yanı sıra balık ve deniz mahsulleri konserve yapılarak ihracatı sağlanmaktadır.

Ülkenin milli içeceği alkol oranı fazla ve çok sert olan bir içkidir. Hakarl ülkenin en meşhur yemeğidir. Köpek balığı etinin toprak altında kurutulmasıyla yapılan bir yemektir. Bizim damak zevkimize pek uygun değildir. Ülkenin Başbakanı eşcinseldir ve ülkede eşcinsel evlilikler yasal hale gelmiştir. İlk eşcinsel Başbakan İzlanda ülkesindedir.

Ülkenin toprakları tarıma elverişli değildir. Bunun yanı sıra çok az bir kısmı tarıma elverişli olması nedeniyle yaşayan halkın bir kısmı tarımla uğraşmaktadır. Hayvancılıkta ise buzulların olmadığı kısımlarında otlak alanlarda küçükbaş hayvan yetiştirilmektedir. Ticarette ise balık ürünleri ilk sırada yerini alır diyebiliriz konserve tuzlama yöntemi ile ihraç edilmektedir.

BöcekBaşı: