X

Jamaika Telefon Kodu

Jamaika Telefon Kodu Kaçtır?

Jamaika ülke telefon kodu kaçtır?

Jamaika telefon kodu +1876′ dır.

Jamaika Küba’nın güneyinde yer almaktadır. Ülkenin yaklaşık nüfusu 2 milyon kişidir. Tropikal iklime sahip olan ülkenin iç kısımlarında ise ılıman bir iklim görülmektedir. Ülkede önemli yer altı kaynakları bulunmaktadır. Boksit ve şeker gibi. Bir diğer önemli ihracat kaynağı ise ülkede çok sayıda bulunan muz dur.

Bob Marly nin doğduğu ülke olarak ta bilinmektedir. Bununla birlikte küçük bir ülke olmasına rağmen müzikte ön plandadır diyebiliriz. Her sokakta ve yerde müzik yapan insanlarla karşılaşmanız mümkündür. Ülkede çok sayıda müzik festivalleri düzenlenmektedir. Creole dili halk arasında yaygın bir biçimde konuşulsa da resmi dil İngilizcedir. Ülkeye tatil için her zaman gidebilirsiniz sıcaklık genellikle yüksektedir ve pek düşmez.

Ülkenin mutfağında ağırlıklı olarak pirinç vardır. Bir başka tercih edilen yemek ise bezelyedir. Balık çeşitleri oldukça fazla tüketilmekte olup balıkçılıkta gelişmiştir. Balık her yemeğin içinde neredeyse kullanılmaktadır. Sulu yemeklerde dâhil olmak üzere. Et ve peynirle yapılan yemekleri meşhur yemekleri arasında yerini almıştır. Ülkede hırsızlık yüksek oranda olmakla birlikte, yan kesicilerde vardır. Gece geç saatlerde dışarda kalmanız önerilmemektedir.

BöcekBaşı: