X

Japonya Telefon Kodu

Japonya Telefon Kodu Kaçtır?

Japonya ülke telefon kodu kaçtır?

Japonya telefon kodu +81′ dir.

Japonya ülkesi Asya kıtasında bulunan bağımsız bir devlettir. Ülkenin başkenti Tokyo olup yasalarca kabul edilen dilli Japonca dır. Ülkede ılıman bir ilkim görülse da zaman zaman hava dondurucu olacak kadar soğuk olmaktadır. Ülkenin sanayisi gelişmiş olup, okyanustan ithalat ve ihracat yapılmaktadır. İthal olarak aldığı makine ve araba parçalarını kendi ülkesinde birleştirerek araba vb gibi motorlu araçlar yapmaktadır.

Ülkenin ekonomisi turizm ve sanayiye dayanıyor diyebiliriz. Yer atlı kaynakları ülkede neredeyse hiç yoktur. Sanayisi gelişmiş olup ve nüfusu oldukça fazladır. Hızla artan nüfusu önlemek için ülkede devlet doğumlara yasak getirmiş olup, her aile artık bir den fazla çocuk sahibi olamayacaktır. Ülkede yaşayan insanların yaşam kalitesi oldukça yüksektir.

Ülkenin mutfağı da oldukça zengindir. Dünyaca meşhur olan suhşi yi ülkede her yerde bulabilirsiniz. Her bütçeye uygun otel ve pansiyon bulunmakta olup, Başkent Tokyoda gece hayatı canlıdır. Gasp ve hırsızlık gibi olaylar yaşanmamaktadır ve birçok eğlence mekânları bulunmaktadır. Turizminde ekonomik açıdan katkısı büyüktür. Tokyo da her yaşa hitap edecek eğlence mekanları bulunmaktadır.

BöcekBaşı: