X

Kahramanmaraş Alan Kodu Kaçtır?

Kahramanmaraş Alan Kodu Kaçtır?

Kahramanmaraş Telefon Kodu Kaçtır?

Kahramanmaraş alan kodu 344′ dür.

Kahraman Maraş adını kurtuluş mücadelimizden almıştır. Aslında Maraş olarak bilinen il, kurtuluş savaşında topyekün düşmanın Maraş’tan atılmasında gösterdikleri başarılardan dolayı Kahraman ünvanına sahip olmuşlardır.

Kahraman Maraş ve çevresinde İngilizler ve Fransızlar yoğun işgallerde bulunmuşlardır. Bu işgallere bir dur demek adına Sütçü İmam halkın önde gelenlerinden olarak bir direniş hareketi başlatmıştır ve bu direniş hareketi tüm halk tarafından desteklenmiştir. Böylece Maraş’ın direnişini başlamıştır. Bu direniş o kadar şiddetlidir ki ne İngiltere ne de Fransa herhangi bir karşılık verememiştir ve Maraş’ı terk etmek zorunda kalmıştır. Bu nedenle Maraş halkının kahramanca verdiği mücadele sonucunda şehre Kahraman ünvanı verilmiştir ve adı bundan sonra Kahraman Maraş olarak belirlenmiştir.

Kahraman Maraş denilince akla ilk gelenlerden birisi, kendine özgü tadıyla Maraş Sucuğudur. Şekerleme olarak yapılan bu sucuk sadece ülkemizde değil tüm dünya da kabul gören lezzetiyle dikkat çekenler arasındadır. İçerisindeki iplik onun kendine özgü yapısına aittir.

BöcekBaşı:
Related Post