Pazar , 7 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Kamboçya Telefon Kodu

Kamboçya Telefon Kodu

Kamboçya Telefon Kodu Kaçtır?

Kamboçya ülke telefon kodu kaçtır?

Kamboçya telefon kodu +855′ dir.

Kamboçya Güney Doğu Asya’da yer alan bir ülkedir. Ülkenin nüfusu 15 milyon kişidir. Ülke engebeli değil aksine düzdür. Ülkede bulunan göller ve akarsular kışın yağış nedeniyle taşmaktadır. Ülkenin ekonomisi tarım ve tekstile dayanmaktadır. Ülkede gün batımını izlemek eşsiz bir zevktir. Ülke muson yağmurlarının etkisine girmektedir.

Yağışın yüksek olduğu kesimlerde ormanlar ve geniş yapraklı ağaçlar bulunmaktadır. Yaprakları dökülmeyen ağaçlar kereste ve kibrit yapımı olarak kullanılmaktadır. Bu ormanlarda yürüyüşler yapılabilir, safarilere katılabilirsiniz. Safari yaparken birçok yabani hayvanı görebilirsiniz kaplan ve aslanlar gibi. Yer altı kaynakları bakımından zengin olan bir ülkedir. Fosfat ve altın gibi kaynakların olmasına rağmen sanayi gelişmediği için işlenmemektedir.

Ülkede en çok tüketilen yemekler arasında et yemekleri bulunmaktadır. Ülkede her damak zevkine uyacak yiyecekler bulunmaktadır. Pirinç yemekleri ve tatlılar et yemekleri ön plandadır. Ülkede her kafede kahve ve meyve tabakları bulmanız mümkünüdür. Kendi üretimi olan yiyecekler ve meyve tabakları ülkeye özgüdür. Ülkede çok sayıda bar bulunmakta olup, gece hayatı canlıdır.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir