X

Kamerun Telefon Kodu

Kamerun Telefon Kodu Kaçtır?

Kamerun ülke telefon kodu kaçtır?

Kamerun telefon kodu +237′ dir.

Kamerun Afrika’nın Batısında bulunan bir ülkedir. İngilizce ve Fransızca resmi dildir. Ülkenin nüfusu 22 milyon kişidir. Ülkenin ekonomisi tarıma bağlıdır. Kakao, kahve ve muz gibi ürünler yetiştirilmektedir. Sulak yerlerde pirinç de yetiştirilmektedir. Üretilen bu tarım ürünleri ihraç edilerek ekonomiye katkı sağlanmaktadır. Balıkçılıkta ülkede gelişmiştir. Deniz mahsullerinde üretim ancak yaşayan halkın ihtiyacını karşılamaktadır.

Ülkede genellikle ekvator iklimi hüküm sürmektedir. Bunun yanı sıra ülkede birçok büyük ormanlar bulunmaktadır. Kuzeyde kurak bir iklim görülmektedir. Farklı insanların yaşadığı bu ülkede zaman zaman festivaller düzenlenmekte olup, yaşayan halk birlik içindedir. Ülke konuşulan dillerde farklılık göstermektedir. Yaşayan halkın bir kısmı İngilizce konuşurken bir diğeri Fransızca konuşabilir.

Ülkenin yemekleri bizim damak zevkimize uygun değildir. Goril ve şempanze eti servis eden Restoranlar bulmak mümkündür. Fakat neslinin tükenmesi gerekçesiyle artık bu hayvanların etleri yenmemektedir. Patates cipsi ve balık ikilisi kolayca her yerde bulabileceğiniz yemeklerdendir. Yumurta, mısır ve Hindistan cevizi çok tüketilen yiyecekler arasında yerini almaktadır. Afofo ülkede çok tüketilen alkollü bir içecektir.

BöcekBaşı: