X

Kanada Telefon Kodu

Kanada Telefon Kodu Kaçtır?

Kanada ülke telefon kodu kaçtır?

Kanada telefon kodu +1′ dir.

Kanada ülkesinin Başkenti Ottowa’dir. Ülkenin resmi dili İngilizce ve Fransızcadır. Eğitim bakımından çok gelişmiş olan ülkede 92 Üniversite bulunmaktadır. Eyalet ve Bölgelerden oluşan bir ülkedir. Ülkenin nüfusu 35 milyondur. İklim bakımından bölgeler farklık göstermektedir. Güney bölgelerinde kış uzun ve sert geçerken kuzey bölgelerinde ise iklim daha yumuşaktır.

Ülkede bulunan ormanlarda birçok hayvanlar ve kuşlar bulunmaktadır. Kutuplarda kutup ayıları görünmektedir. Denizlerde fok ve mos balıkları bulunmaktadır. Daha güneyler de ise geyik, siyah ve boz ayılar ve kunduzlar görünmektedir. Yer altı kaynakları arasında petrol en önemli kalkınma kaynağı olmuştur. Ülkenin ekonomisine destek veren ve refah düzeyini yükselten bir unsur olmuştur.

Tarıma elverişli alanlarda şeker kamışı, tütün ve sebze yetiştirilmektedir. Bunun yanı sıra buğday üretiminde en çok üretim yapan ülkelerin ilk sırasında yer almaktadır. Ülkede otlakların çok olması sebebiyle hayvancılık önemli geçim kaynağıdır. Hayvanlardan elde edilen süte ve peynir ülke de yaşayan halk için önemli gelir kaynağı olmuştur. Ormancılık gelişmiş olup, ülke içip önemli gelir kaynağıdır.

BöcekBaşı: