X

Kap Verd Telefon Kodu

Kap Verd Telefon Kodu Kaçtır?

Kap Verd ülke telefon kodu kaçtır?

Kap Verd telefon kodu +238′ dir.

Kap Verd adası Batı Afrika ve Atlas Okyanusunun ortasında kalan bir Afrika ülkesidir. Birçok küçük adanın birleşmesiyle oluşmuştur. Ülkede bulunan dağlar volkanik özellik taşımaktadır. Ilıman bir iklime sahip olan ülkede yağmurlar nadiren görülmektedir. Ada ülkesinin verdiği avantajla ülkede ton balığı oldukça fazla bulunmaktadır.Adada yaşayan insanlar konserve olarak ta yemektedir.

Denizlerle çevrili olan ada da en çok bulunan ve tüketilen besin kaynağı ıstakoz dur. Ülkenin mutfağında ve gelen turistlerin rahatlıkla tükettiği bir besindir. Ülkeye ulaşım kolay değildir birkaç aktarmalı uçak ve feribotla gelmek mümkündür. Ada da hem tropik meyve hem de görmediğiniz birçok kuş türünü görme imkânı bulabilirsiniz.

Yer altı kaynakları bakımından oldukça fakir olan ülke ekonomisi turizme dayalıdır. Turizmden elde ettiği gelirin yanı sıra ithal olarak ta yemek için yiyecek almaktadır. Sanayisi sadece konserve için gelişmiş olup, ihraç ettiği birkaç ürün içerisinde ton balığı bulunmaktadır. Ülkede ulaşım yürüyerek yada atlarla yapılmaktadır. Dağların volkanik olması ve kuraklık ziyaretiniz için tehlike arz edebilir.

BöcekBaşı: