X

Karaman Alan Kodu Kaçtır?

Karaman Alan Kodu Kaçtır?

Karaman Telefon Kodu Kaçtır?

Karaman alan kodu 338′ dir.

Karaman ili Ülkemizin İç Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. Karaman ilinin geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Kışları soğuk olan karamanda kar yağdığı için tarım genellikle yaz aylarında etkili olmaktadır. Buğdaylar için karın önemi büyüktür. Verimli topraklarda genellikle nohut, patates, gibi ürünler yetiştirilmektedir.

Karaman ilinde geçim kaynağının tarım olması nedeniyle gelişen sanayi genellikle tarım yönünde olmuştur. Karaman ilini gezmek istediğinizde sizi tarihi eseler karşılayacaktır geçmişten günümüze buram buram tarihi Ermenek kalesi, Yunus Emre Camii ve Kalesi gezilip görülmeye değer tarihi eseler arasındadır.

Maden açısından yeterli olmayan Karaman ilinde çıkartılan kömür sadece karaman ilinin kömüre olan ihtiyacını karşılamaktadır. Her ilin kendine özgü geleneksel ve yöresel yemekleri tatlıları olduğu gibi karaman ilinin de kendine özgü olan tatlısı Karaman Ermenek Helvası ilk sırada yerini almıştır. Yanınıza götürebileceğiniz bir diğer mükemmel lezzet iste Karaman Dilve Peyniridir hayvancılığın yoğun olduğu karaman ilinde doğal yemle otlanan hayvanların peynirinin lezzetine doyum olmuyor.

BöcekBaşı: