X

Kars Alan Kodu Kaçtır?

Kars Alan Kodu Kaçtır?

Kars Telefon Kodu Kaçtır?

Kars alan kodu 474′ dür.

Kars ili Ülkemizin Doğu Anadolu bölgesinde yer almaktadır. Hayvancılık ve tarım geçim kaynağı olup kış aylarında soğuk geçen kış nedeniyle tarıma yazın önem verilmiş olup daha çok hayvancılık ön plana çıkmıştır. Kars ilinde kışları soğuk ve kar yağışlı olduğu için sanayi gelişmemiş olup, Hayvanların doğayla iç içe bir ortamda yetişmesi ve hayvancılığın çok olması sebebiyle yöresel yemeklerde et yemekleri ön plana çıkmaktadır.

Geçmişten günümüze hiçbir özelliği kaybetmeden gelen tarihi eserler, kaleler ise görülmeye değerdir. Yüksekokullar ve üniversitenin katkısı Kars iline ekonomik açıdan büyük bir katkısı bulunmaktadır. Kars ilinde tarımın katkısı ülkemize ekonomik açıdan büyüktür. Tarımda çalışan kadınların iş olarak sıkıntı çekmeyeceği bir ildir.

Kars ilinin de kendine özgü meşhur meyveleri ve sebzeleri vardır. Bunlar; Kağızman Uzun Elma ve Kağızman Uzun Elma kar ilinin meşhur meyvelerindendir. Hediyelik eşya olarak Sarıkamış Obsidyen Taşı ilk sırada yer almaktadır. El emeğinin yoğun olduğu ve hediyelik eşya olarak alabileceğiniz bir diğer eşya ise Kars kilim ve dokumadır.

BöcekBaşı:
Related Post