X

Kastamonu Alan Kodu Kaçtır?

Kastamonu Alan Kodu Kaçtır?

Kastamonu Telefon Kodu Kaçtır?

Kastamonu alan kodu 366′ dır.

Kastamonu ili Ülkemizin Karadeniz Bölgesinde yer almaktadır. Adrenalin severler bilirlerki Kastamonu unda dağcılık yaparken, paraşütle atlamalar yapılabilir doğa yürüyüşlerine çıkarken temiz havayı soluya bilirsiniz.

Tarihi kalesi aksam olunca mükemmel manzarasıyla sizi büyüleyecektir. Ormanda yürüyüşler yaparken envayi çeşitteki ağaçlar adeta sizi büyüleyecektir. Kış aylarında Kastamonu’na yolunuz düşerse teleferik de beyazlar altındaki kuş bakışı görüntü sizi Kastamonu iline hayran bırakacaktır.

Yaz aylarında ise Denizinde yüzebilir botlarla kısa turlar yapabilirsiniz. Eğer adrenalin tutkunuz varsa rafting etkinliklerine katılabilir keyifli saatler geçirebilirsiniz. Kastamonu ormanlarında Jeep Safari yapabilir hem eğlenip hem de vahşi hayvanlar görebilirsiniz. Kastamonu ilinde meşhur olan sarımsak ülkemizce bilinmektedir. Ülkemize gelir kaynağı olan sarımsağın önemi Kastamonu ilinde ayrıdır.

Kastamonu ilinin kendine özgü yöresel yemekleri arasında Mıklama, Banduma ilk sırada yerlerini alırken tatlı olarak da ilk sırada Cırık Tatlısı, Üryani eriği hoşafı Kastamonu ilinin vazgeçilmez lezzetleri arasında yerini alır. Konaklamak için her bütçeye uygun pansiyon ve otel bulunmaktadır.

BöcekBaşı: