kayıp plaka ne kadar

Kayıp Plaka Nasıl Çıkarılır?

Kayıp plaka çıkartma işlemleri ile ilgili siz değerli okurlarımıza bu yazımızda altın değerinde bilgiler vereceğiz. Herhangi bir sebepten dolayı plakanızı kaybetmiş, düşürmüş ya da çaldırmış olabilirsiniz. Plaka kaybettiğiniz zaman yapmanız gereken ilk ve en önemli iş plakanızın kayıp olduğuna dair bilgiyi gerekli kurumlara bildirmektir. Eğer ilk başta bu bilgilendirme işlemini yapmazsanız ve gerekli olan önlemleri almazsanız gelecek süre zarfında daha detaylı işlemlerle uğraşabilirsiniz ve başınıza türlü türlü sorunlar gelebilir. Plaka kaybetme işlemini bir örnek üzerinden siz değerli okuyucularımıza aktaracak olursak;
Aracın plakası herhangi bir yere takılıp düşmüş olabilir ya da çeşitli suç işleyecek kişiler tarafından çalınmış olabilir. Aynı renk ve aynı modelde araçlarda sizin plakanızı kullanacaklar. Kayıp plaka ile ilgili hangi işlemleri nasıl yürüteceğinize dair bilgileri adım adım inceleyelim.

Kayıp Plaka Çıkartma İşlemleri
Plakanızı kaybettiğinizi anladığınız an ya da çaldırdığınız anda ilk olarak yapmanız gereken Trafik Şube Müdürlüğüne giderek randevu almaktır ve aracınızın plakasının kayıp olduğunu bildirerek yeni plaka çıkaracağınıza dair emniyete bilgi vermektir. Emniyet randevusunu internet ortamı üzerinden e-randevu sistemi ile alabilirsiniz.

Kayıp Plaka Çıkartma İşleminde İstenen Belgeler
Kayıp plakanızı çıkarmaya gideceğiniz zaman yanınızda götüreceğiniz belgeler tam olsun ki daha sonra bir sorun yaşamayın. Sizden istenilen belgeler şu şekildedir;
• Nüfus cüzdanı aslı ya da nüfus cüzdanı fotokopisi
• Trafik Tescil Belgesi
• Zorunlu trafik sigortası fotokopisi
• Tescil dosyası

Sizden istenilen bu evraklar ile Trafik Şube Müdürlüklerine gittiğiniz zaman sizler için gerekli yönlendirmeler memurlar tarafından yapılacaktır. Herhangi bir aksilik olmaması durumunda plaka çıkarma işlemleri en fazla 1 saat kadar sürecektir. Kayıp plaka çıkartma işlemi için sizden 100 TL gibi bir ücret talebinde bulunulmaktadır.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

türkiye plakalar

Türkiye İl Plakaları Tam Liste

Türkiye’ de il plaka kodları veya Türkiye taşıt plaka kodları, ilk iki hanesi 27 Eylül …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir