X

Kaynaşlı Nerenin İlçesi?

Kaynaşlı Nerenin İlçesi?

Kaynaşlı Posta Kodu Kaçtır?

Kaynaşlı Düzce’nin ilçesidir.

Kaynaşlı posta kodu 81900′ dür.

Kaynaşlı ilçesinin nüfusu 20.550′ dir. Nüfusun 10.230 erkek ve 10.320 kadındır. Nüfus yüzde olarak %49,78 erkek, %50,22 kadından oluşmaktadır. Kaynaşlı Düzce merkeze 15 km uzaklıktadır. Kaynaşlı ilçesi Bolu il merkezine ise 36 km uzaklıktadır. Kaynaşlı ilçesi 9 Aralık 1999 tarihinde Düzce’nin il olmasıyla ilçe olarak Düzce’ye bağlanmıştır.

12 Kasım 1999 yılında meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremin de ana üssü Kaynaşlı ilçesi idi. Bu deprem sonucunda bir çok vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.

Kaynaşlı ilçesi gerek doğası gerekse turizm potansiyeli ile önemli bir merkezdir. Kaynaşlı’nın gezilecek yerleri ise şöyledir;Fenerbahçe tarafında yaptırılan Fenerbahçe Topuk yaylası tesisleri, Yörükler Yaylasındaki Off-Road yarışları, Kuru Göl, Saz Köy, kamp, doğa yürüyüşü, bisiklet sporları, foto-safari, piknik ve dinlence için yemyeşil yaylaları ve gölleri gezilecek ve görülecek yerlerdendir.

Kaynaşlıya bağlı köyler şunlardır; Altunköy, Bıçkıyanı, Çakırsayvan, Çamlıca, Çamoluk, Çatalçam, Darıyeri Bakacak, Darıyeri Hasanbey, Darıyeri Mengencik, Darıyeriyürükler, Dipsizgöl, Fındıklı, Hacıazizler, Muratbey, Sarıçökek, Sazköy, Tavak, Üçköprü’ dür.

BöcekBaşı:
Related Post