X

Kayseri Alan Kodu Kaçtır?

Kayseri Alan Kodu Kaçtır?

Kayseri Telefon Kodu Kaçtır?

Kayseri alan kodu 352′ dir.

Kayseri ilimiz Ülkemizin Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. Kayseri ili ülke ekonomisine katkı açısından payı büyük olan illerimizin arasında yer almaktadır ticari işleri ile ön planda olan kayseri ilinde geçmişten günümüze gelen tarihi yerleri vardır.

Turizm açısından da önemli olan kayseri ilinde özelliklede kış aylarında Erciyes Dağında Kayak yapabilir ve teleferik turuna çıkabilirsiniz. Sıkılmadan vakit geçirebileceğiniz bu ilde karın altına mangal keyfini de yaşayabilirsiniz. Meşhur pastırma ve sucuğuyla biline kayseri ilinden ailecek piknikler yapabilirsiniz.

Kayseri ilinde sıkılmadan vakit geçirebileceğiniz Yer Altı Çarşısında gezebilir hediyelik eşya alabilirsiniz. Ormanda yürüyüşler yapabilir doğayla iç içe bir ortamda bulunabilirsiniz. Şehir merkezinde bulunan Kayseri Kalesini gezebilir tarihi gözünüzde canlandırabilirsiniz.

Erciyes Üniversitesinin de şehir ekonomisine de katkısı olmuştur. Yüksekokulların şehir merkezinde olduğu için öğrenciler şehirle iç içe zaman geçirmektedir. Bir Alışveriş Merkezinin bulunduğu kayseri ilinde ticaret güçlüdür bu ilde sıkılmadan keyifli zaman geçirebilirsiniz.

BöcekBaşı: