Cumartesi , 6 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Kenya Telefon Kodu

Kenya Telefon Kodu

Kenya Telefon Kodu Kaçtır?

Kenya ülke telefon kodu kaçtır?

Kenya telefon kodu +254′ dür.

Kenya Afrika’da bulunan bir ülkedir. Ekvator üzerinde bulunan bir ülkedir. 44 milyon nüfusa sahiptir. Ülkede konuşulan resmi dil İngilizce ve Kiswahili’dır. Yaşayan halkın büyük bir kısmı Hristiyan’dır. Ülkede sıcaklık bölgelere göre değişkenlik göstermektedir. Kıyı bölgeleri sıcak iken dağlık bölgelerde sıcaklığın düştüğü gözlemlenmektedir. Ülkenin batı kısımları diğer bölgelere göre daha çok yağış almaktadır.

Ülkenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Sanayisi gelişmemiş olan ülkede turizmde ekonomiye katkı sağlayan bir diğer unsurdur. Ülkede tarıma elverişli alanlarda yapılan tarım çalışmalarında böcek yiyen mira otu üretiminde dünyada birinci sırada gelmektedir. Bunun yanı sıra kahve kakao da bulunmaktadır. Yerfıstığı, muz ve çay üretimi de yapılmaktadır.

Hayvancılık ülkede çok gelişmiştir. Üretilen hayvanların büyük kısmı ihraç edilmek için yetiştirilmektedir. Canlı ve et olarak ihraç edilmektedir. Ticarette ise böcek yiyen mira otu birinci sırada gelirken bunun yanı sıra kahve ve çay gibi tarım ürünleri de ticarete konu olan bir diğer tarım ürünüdür. Ülkede ulaşım sıkıntısı çekemezsiniz. Demir yolu, kara yolu, hava yolu ve demir yolu bulunmaktadır.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir