X

Kilis Alan Kodu Kaçtır?

Kilis Alan Kodu Kaçtır?

Kilis Telefon Kodu Kaçtır?

Kilis alan kodu 348′ dir.

Kilis ülkemizin güzelliklerin oldukça çeşitli bir yapıda dağıldığı doğal güzelliklerin oldukça geniş yer tuttuğu bir ilimizdir. Kilisin kendine has yapısında doğal güzelliklerin en doğal hallerine hiç dokunulmadan yapılan çalışmalarla şehir içerisinden veya çevre illerden gelen ziyaretçilerin uğrak yerleri arasında kalmaktadır.

Kilis yine özgü mutfağıyla farklı lezzetler arayanların uğrak mekanları arasında yer alıyor. Kuzu çevirmenin bu kadar lezzetli olduğu başka kaç ildir vardır acaba. Doğal meralarda yayılan kuzuların etleri aynı doğallıkta lezzetlerine yansımıştır. Böylece muhteşem Kilis mutfağında kuzu eti oldukça geniş bir yer edinmiştir.

Kilise uğrayacak olanların ORUK yemeğinin tadına bakmadan gelmedikleri bilinenler arasındadır. Bulgur ve etle yapılan ORUK tadına bakanların bir daha ne zaman Kilis’e gelebilirim sözünü söylemelerine neden olmaktadır. Kilis mutfağından çıkarak Türkiye mutfağında yer edinen diğer biçok yemek lezzetli tatlarının yanında al benili görüntüleriyle de Kilis mutfağının kalitesini göstermektedir. Farklı lezzetlerin harmanlanması ile Kilis mutfağı oldukça geniş bir içerik sunmaktadır.

BöcekBaşı:
Related Post