X

Kırıbatı Telefon Kodu

Kırıbatı Telefon Kodu Kaçtır?

Kırıbatı ülke telefon kodu kaçtır?

Kırıbatı telefon kodu +686′ dır.

Pasifik Okyanusunun Ortasında bulunan tropikal bir ada ülkesidir. Ülkede tropikal bir iklim hüküm sürerken her zaman sıcak ve nemli bir hava vardır. Fakir bir ülke olan kırıbatı’nın nüfusu da azdır ve yer altı kaynakları yok denecek kadar azdır. Yardımlarla ayakta kalan bir ekonomiye sahiptir. Tarıma elverişli topraklarda elde edilen Hindistan cevizi tek ihraç edilen tarım ürünüdür.

En çok tüketilen ürün balık ve pirinçtir. Ülkede yemek çeşitleri azdır ve ithal olarak gelen ürünler gemilerle gelmektedir. Bunun yanı sıra tropikal meyveler her zaman bulunmaktadır. Ülkede gece dışarı çıkmanız önerilmez ve bununla birlikte eğer araba kullanıyorsanız dikkatli olmasınız önünüze başı boş domuz ve tavuk gibi hayvanlar çıkabilir.

Geceleri sahilleri de güvenli değildir. Plajda birçok sarhoşa rastlamanız mümkün olabilir. Şebeke suyu içilmemekte olup, hazır suları tercih etmeniz önerilmektedir ve sineklerden bulaşan hastalıklara karşı önlem alıp gitmeniz de uyarılar içinde yerini almaktadır. Ülkeye ziyarete gitmeden önce mevsim ve hava durumuna bakmanız tatiliniz iyi geçmesi için önemli olacaktır.

BöcekBaşı: