X

Kırıkkale Alan Kodu Kaçtır?

Kırıkkale Alan Kodu Kaçtır?

Kırıkkale Telefon Kodu Kaçtır?

Kırıkkale alan kodu 288′ dir.

Kırıkkale Ülkemizin İç Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. Kırıkkale ili kültürel açıdan çok zengin olan illerimiz arasında yerini almıştır. Safari yapmak için güzel alanlara sahip olan ormanlar avlanmak içinde elverişlidir. Sakin yürüyüşler yaparken aynı zamanda ailenizle sabah kahvaltıları ve piknikte yapabilirsiniz. Kırıkkale iklimi tipik karasal iklim özelliği göstermektedir. Kışları kar yağışı görülürken yaz ayaları nispeten serin geçmektedir. Karasal iklimde görülen bitki yetiştiriciliği Kırıkkale ilinde de aynen gerçekleştirilmektedir.

Göller ve barajlarıyla huzur bulabileceğiniz sakin dakikalar geçireceğiniz muazzam bir il olan Kırıkkale ili göllerinde yüzen ördekleriyle huzur verecektir. Ordumuz un bütün mühimmatlarının yerli üretim olarak desteklendiği ülkemizi yerli üretimle gururlandıran savaş teknolojileri üretimi Kırıkkale ilimizde gerçekleştirilmektedir. Ayrıca yerli petrolümüz, burada çıkartılmakta ve işlenmektedir.

Etli- Mercimek pilavı Kırıkkale ilinin en meşhur yemeklerinin başında gelmektedir bir başka yöresel yemek iste, madımak tır. Meşhur olan tatlılar arasında ise ekşi gelir ekşi bir pekmez türüdür denilebilir.

BöcekBaşı: