X

Kırklareli Alan Kodu Kaçtır?

Kırklareli Alan Kodu Kaçtır?

Kırklareli Telefon Kodu Kaçtır?

Kırklareli alan kodu 288′ dir.

Kırklareli ilimiz ülkemizin Marmara Bölgesinde bulunmaktadır. Ülkemizin konum olarak kuzey batı yakasında kalmaktadır. Avrupa kıtasında bulunduğunu da hatırlatalım. Nüfusu yaklaşık olarak 600bin kişidir. Bulunduğu bölüm Trakya olarak adlandırılmaktadır. Bulunduğu konum itibariyle farklı yeryüzü şekillerine sahip olmasından dolayı farklı iklim tipleri görülmektedir. Kuzey kesimlerinde Karadeniz iklimine benzer bir iklim görülürken iç kesimlerinde Karasal İklimin hüküm sürdüğünü söylemek mümkündür. Bu nedenle iç kesimlerde daha soğuk bir kış mevsimi geçerken, Karadeniz iklimine benzer iklimin görüldüğü taraflarına ise bir daha ılıman olduğunu söyleyebiliriz.

Kırklareli tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle tarihi dokusuyla dikkat çeken yerler arasında bulunmaktadır. Dubnisa mağarası en çok ziyaret edilen yerler arasında yer almaktadır. Mağaranın etkileyici görünümü, uzunca zaman hafızalardan silinmeyecek cinsten.

Kırklareli mutfağı oldukça geniştir. Lezzetli yemekleri sizlerin yolunu bir kez daha bu şehre düşürecektir. Bıldırcın Kâğıt Kebabı tadının lezzetinin yanında görsel olarak da lezzet sunarak aklınızdan çıkmayacaktır. Aynı zamanda Kırklareli’de İğne Adasına uğrayarak tutulan balıkların eşsiz lezzetiyle kendinizden geçerken, eşsiz deniz manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.

BöcekBaşı: