Pazar , 17 Şubat 2019
Ana Sayfa » İl Alan Kodları » Kırşehir Alan Kodu Kaçtır?

Kırşehir Alan Kodu Kaçtır?

Kırşehir Alan Kodu Kaçtır?

Kırşehir Telefon Kodu Kaçtır?

Kırşehir alan kodu 386′ dır.

Kırşehir ili Ülkemizin İç Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. Tarihi zenginlikleriyle ön plana çıkan şehrinin bir diğer özelliği ise kuş severlerin kuş cennetini görüp vazgeçememesidir. Doğal güzelliklere sahip olan Kırşehir ili kayseri iline yakın olmasıyla bilinir.

Saygı değer sanatçı NEŞET ERTAŞ Kırşehirlidir. Kırşehir de ozanlık geleneği hala devam ettirilir. Temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılığa dayansa da son yıllarda gelişen bir sanayiye sahip olması iç Anadolu bölgesinin stratejik bir konumda bulunmasını sağlamaktadır. İç Anadolu Bölgesinde bulunması karasal iklim özelliklerinin etkili olmasında önemlidir. Kışları kar yağışlı ve soğuk yazları serin bir atmosfer yaşanır.

Etrafındaki büyük illerden Kayseri ve Sivas’a ulaşım kolaylığı nedeniyle Kırşehir den bu iki ile geçiş yapmak oldukça kolaydır. Kırşehir de ozanlık geleneğine özenen gençlerin bir çoğu saz çalmayı öğrenek bu geleneği devam ettirmektedirler.

Her yöreye özel yemekler olduğu gibi Kırşehir’in de kendine özgü yöresel yemekleri vardır. Bunların başında Keşkek gelmektedir.

  • İlginizi Çekebilir...

    Vodafone Bilinmeyen Numaraları Öğrenme

    Merhaba arkadaşlar bir çok telefon kullanıcısının en çok merak ettiği şeylerden bir tanesi de bilinmeyen …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir