X

Kocaeli Alan Kodu Kaçtır?

Kocaeli Alan Kodu Kaçtır?

Kocaeli Telefon Kodu Kaçtır?

Kocaeli alan kodu 262′ dir.

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, ülkemiz için birçok öneme sahiptir. Bulunduğu konum itibariyle stratrejik bir öneme sahiptir. Marmara bölgesine ulaşım ağının tam merkezinde yer alan il Asya ve Avrupa arasında seyahat etmek isteyenlerin geçiş güzergahında yer almaktadır. Ayrıca İstanbul’a olan yakınlığından dolayı yoğun bir sanayi bölgesi olma özelliğini korumaktadır.
Kocaeli sanayi yatırımlarının fazla olduğu, gelişen ekomosiyle dikkat çeken şehirler arasındadır. Hem ağır sanayi hem de tekstil üzerine oldukça başarılı sanayi performansıyla iç ve dış ticaretimizde oldukça önemli bir yere sahiptir.

Kocaeli’ye gidipte meşhur yemeği olan Çiğcelki Kavurma’nın tadına bakmamak olmaz. Lezzeyiyle adeta yiyenleri büyüleyerek Kocaeli’ye bir sonraki ziyaretin tarihini iple çekmenize neden olacaktır. Ayrıca kavurma ve et türleri Kocaeli mutfağının vazgeçilmezleri arasındadır.

Kocaeli’de bulunan Sapanca Gölü muhteşem bir manzaraya eşlik etmek isteyenlerin vazgeçilmezleri arasında yerini almıştır. Kocaeli’ne gidilipte görülmesi gereken yerlerden biri olan Sapanca Gölü, ülkemizin görsel güzellik şöleni sunan sayılı gölleri arasında yerini çoktan almıştır.

BöcekBaşı: