X

Kolombiya Telefon Kodu

Kolombiya Telefon Kodu Kaçtır?

Kolombiya ülke telefon kodu kaçtır?

Kolombiya telefon kodu +57′ dir.

Kolombiya Güney Amerika’da yer alan bir ülkedir. Ülkenin resmi dili İspanyolcadır ve nüfusu 45 milyon kişidir. Ekvatora yakın olması sebebiyle tropikal iklimin etkisi altındadır. Amazon çevresinde bulunan tropikal ormanlarda geniş yapraklı ağaçlar ve yaprağı dökülmeyen ağaçlar görmek mümkündür. Bu tropikal ormanlarda geldiğinizde güvenli bir şekilde safari yapabilir, bunun yanı sıra birçok vahşi hayvanı göre şansını yakalayabilirsiniz.

Yeraltı kaynakları bakımından zengin olan ülkede altın, gümüş ve petrol bulunmaktadır. Bulunan petrol işlenerek ihraç edilmektedir. Ekonomiye katlı sağlayan petrol ülkenin refah düzeyini de arttırmış olmaktadır. Bunun yanı sıra platin üretiminde dünyada ilk sırada yerini almıştır. Ülke eğitime de önem vermektedir. Halkın neredeyse tamamı okuma ve yazma bilmektedir.

Tarıma elverişli topraklarda üretilen kahveler ihracatın yarısını teşkil etmektedir. Bunlarla birlikte muz üretimi de yoğun olarak yapılmaktadır. Ülkenin ekonomisi de petrol ve tarıma dayalı diyebiliriz. İthal olarak ta sanayi malzemesi ve araba parçaları almaktadır. Ülkede ulaşım bakımından gelişmiş olup, 69 tane havaalanı bulunmaktadır. Yolların asfalt olması gelen turistler için önem teşkil etmektedir.

BöcekBaşı: