X

Komor Adaları Telefon Kodu

Komor Adaları Telefon Kodu Kaçtır?

Komor Adaları ülke telefon kodu kaçtır?

Komor Adaları telefon kodu +269′ dur.

Komor adaları Afrika’da bir ada ülkesidir. Ülkenin başkenti moroni olup, resmi dili ise Fransızca, Arapça, Komorca dır. Birçok adanın birleşmesiyle meydana gelmiştir. Volkanik adaların bulunması sonucunda tehlikeli olan bir ülkedir. Volkanın patlaması nedeniyle 20 bin kişi evsiz kalmıştır. Ülkede içme suyu kuyulardan sağlanmaktadır. Ülkede yağmur suları volkanik dağların içine dolduğu için ırmak bulunmamaktadır.

Ormanlar tarım alanlarını genişletmek için yok edilmiş çok az bir kısım orman olarak kalmıştır. Manyok, Hindistan cevizi ve pirinç üretilen tarım ürünleri olurken yetiştirilen hayvanlar ise sığır, keçi, koyun ve katırdır. Ülkede balıkçılıkta gelişmiş olup tüketilen gıda maddeleri arasında yerini almıştır. Ülkede birçok camii olmasına rağmen fark edilmesi güçtür. Evlerin altında odacık şeklide olup minareleri yoktur.

Boydan boya uzanan pazarlar ve kapalı mısır çarşısı ülkede gezebileceğiniz yerler arasında yerimi almıştır. Türk firmalarının yiyecek ve kamyon markalarını görmenizde mümkündür. Ekonomisi her ne kadar kotu olsa da ülkede trafik çok yoğun olup arabaların adım adım gittiğini görmenizde mümkündür. Pazarlarda satılan en çok eşya kıyafettir.

BöcekBaşı:
Related Post