Pazar , 7 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Kongo Telefon Kodu

Kongo Telefon Kodu

Kongo Telefon Kodu Kaçtır?

Kongo ülke telefon kodu kaçtır?

Kongo telefon kodu +242′ dir.

Orta Afrika’da yer alan bir ülkedir. Ülkenin nüfusu 4 milyondur. Ülkenin ekonomisi tarıma ve sanayiye dayanmaktadır. Tarımda kahve, şeker, palmiye yağı ve çay ilk sırada üretilen tarım ürünleridir. Ülkenin başlıda ihraç ettiği ürünler, ham petrol ve bakırdır. Ülkede tropikal iklim görülmektedir. Güney kısımdaki dağlık bölgeler diğer bölgelere daha soğuktur.

Ülkenin bir kısmında balta girmemiş ormanlar bulunmaktadır. Doğusunda ise ağaçlar ve savanlarla kaplı araziler bulunmaktadır. Petrol ülkenin ekonomisine büyük ölçüde katkıda bulunmuştur. Ekonomiye katkısı olan bir diğer faktör ise tarımdır köyde yaşayan halk ilkel yöntemlerle üretim yapmaktadır. Balta girmemiş ormanlar sayesinde kerestecilik de gelişmiştir. Ormanlar ihracatın yarısını kaplamaktadır.

Ülkede sanayi yeni yeni gelişmeye başlamıştır. Sanayide ise hurma yağı, sabun ve sigara gibi ürünler ön plana çıkmaktadır. Hidrolik santralin yapılması ülke ekonomisine katkı sağlayacağı düşünülmektedir. Ticareti yapılan en önemli tarım ürünleri çay, kahve ve kakao dur. Ülkede bulunan kara yolu ihtiyacı karşılayamaz olmuş, yetersiz kalmıştır. Bu nedenle ticaretin büyük kısmı nehir ve demir yolu ile yapılmaktadır.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir