Cumartesi , 16 Ocak 2021
Ana Sayfa / İl Alan Kodları / Konya Alan Kodu Kaçtır?

Konya Alan Kodu Kaçtır?

Konya Alan Kodu Kaçtır?

Konya Telefon Kodu Kaçtır?

Konya alan kodu 332′ dir.

Ülkemizin konum olarak tam merkezinde yer alan Konya, kendine has özelliklere sahiptir. Ülkemizin orta noktasında bulunmasından dolayı iç trafiğimizde uğrak şehirler arasında yerini alır.
Tarım ambarı olarak anılan Konya ili, geniş bir ovaya sahiptir. Bu ovanın adı Konya Ovasıdır. Buğday, Arpa gibi tahıl türlerinin yaygın olarak yetiştirildiği şehrimizde geniş düzlükler oldukça yaygındır. Konyanın yüz ölçümü neredeyse bütün illerimizden büyüktür ve bu geniş düz arazi tarım deposu olarak ülkemizin tahıl ihtiyacını karşılamaya çalışır. Ayrıca Tuz Gölü yine Konya’da yer alır. Ülkemizin tuz ihtiyacının büyük bir kısmının karşılanmaktadır.

Mevlana müzesi bu ilimizde bulunur ve Mevlana’nın eserlerinin muhteşem sunumu ile günde binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. İvriz Kaya anıtı olarak bilinen İvriz Kabartmaları bu ilimizde bulunur. Tarihi açıdan oldukça büyük bir öneme sahip bu anıt görülmesi gerekenler arasında yerini almıştır.

Konyanın meşhur yemeklerinden olan “etli ekmek” tadına bakılması gerekenler arasındadır. Farklı yörelerimizde farklı isimlerle anılan bu yemek Konya’ya özgü sunumu ve lezzetiyle tercih edilmesi gerekenler arasında yer alır.

 • İlginizi Çekebilir...

  Vodafone Bilinmeyen Numaraları Öğrenme

  Merhaba arkadaşlar bir çok telefon kullanıcısının en çok merak ettiği şeylerden bir tanesi de bilinmeyen …

  1 Yorum Var

  1. Konya’dan birini arayacaktım alan kodunu bir türlü bulamamıştım. Sayenizde aradığım kişiye ulaştım, teşekkürler.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir