X

Kosta Rika Telefon Kodu

Kosta Rika Telefon Kodu Kaçtır?

Kosta Rika ülke telefon kodu kaçtır?

Kosta Rika telefon kodu +506′ dır.

Kosta Rıka’nın hem Pasifik hem de Atlas Okyanusunda kıyısı bulunmaktadır. Ülkede yaşayan kişi sayısı 4 milyondur. Turizm açısından önemli bir ülkedir. Son yıllarda hızla büyüm göstermekte olan ülke, tarım açısından elverişlidir. Kahve, muz ve şeker başlıda ihracat ürünleri arasında yerini almıştır. İhracatın yapıldığı ülke Amerika’dır. İhracatın yarısı Amerika’yla yapılmaktadır.

İthalat ürünleri ise petrol, hammaddeler ve kimyevi maddelerdir. Değişik bir iklime sahip olan ülkede bazı dönemler yağışlı geçerken genellikle hava sıcaktır. Dağlık bölgeleri ve ülkenin iç kesimleri daha soğuktur. Ülkede pirinç temel besin kaynağıdır. Kızartılmış pirinç sabah kahvaltısının vazgeçilmez besinleri arasında yerini almıştır. Birçok tropikal meyvenin karışımı olan tatlılar Kosta rıkaya özgü tatlar arasında yerini almıştır.

Ülke oldukça ucuzdur. Ülkedeki taksi fiyatları çok ucuzdur ulaşımı taksilerle yapabilirsiniz. Etrafta gezen hayvanların çok olması sebebiyle bulaşıcı hastalıklarda oldukça fazladır. Gitmeden önce gerekli aşılarınızı yaptırmanız önerilmektedir. Ülkede havalar çok değişkendir o yüzden giyiminize ve yanınıza alacağınız kıyafetlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Ülkede yaşayan halk çok sıcakkanlıdır.

BöcekBaşı:
Related Post