X

Küba Telefon Kodu

Küba Telefon Kodu Kaçtır?

Küba ülke telefon kodu kaçtır?

Küba telefon kodu +53′ dür.

Küba ülkesinin resmi dili İspanyolca olup, yaşayan nüfus 11 milyondur. Nüfusun büyük kısmı Hıristiyan’dır. Ülke araba tamircisinin olmaması çok şaşırtıcı bir durum olurken, araba kullanımı ve tamiri baban oğula öğretilmektedir. Ülkede ulaşımı sağlamak için bulunan taksiler bizim ülkemizdeki gibi şahıssa özel olmayıp, devlet desteklidir. Çalışan şoförler memur olarak konumlandırılmıştır.

Küba da bez bol çok önemli bir oyun haline gelmiş ve ülkede neredeyse bilmeyen yoktur. Ülkede ırkçılık yoktur. Ten renginden dolayı insanlar yargılanmaz. Cep telefonu bizim ülkemizdeki gibi yaygın değildir. 5 sene önce cep telefona izin verilmiş olup, pahalı olduğu için yaygın değildir. İnternette yeni gelişmiş olup, kullanan insanların sayısı oldukça azdır.

Ülkede şeker bakanlığı vardır. Şeker kamışı çok üretildiği için bu ürün için ayrı bir bakanlık kurulmuştur. Ülkede Atatürk büstünü görmek mümkün olurken, Türkleri de çok sevmektedir. Ülkede banka yok, başka bir ülkeye dış borcu yok ve borsası da yoktur. Ülkede kadınlar da gönüllü olarak askerlik yapabilir, bunun yanı sıra erkeklerde ise askerlik 2 yıldır.

BöcekBaşı:
Related Post