X

Kütahya Alan Kodu Kaçtır?

Kütahya Alan Kodu Kaçtır?

Kütahya Telefon Kodu Kaçtır?

Kütahya alan kodu 274′ dür.

Ege bölgesinden Marmara bölgesine geçiş güzergahında bulunan Kütahya, yer altı kaynak zenginliği ile sadece ülkemiz tarafından değil Dünya tarafından da yakından izlenen bir şehrimizdir. Porselen üretiminde ülkemizde ilk sırada yer almasında güçlü imalat sanayisinin yanında yer altından çıkarılan doğal kaynaklarında katkısı oldukça fazladır. Evlerimizde kullanılan yemek takımlarının, bardakların, porselenlerin ve daha birçok ev aşyasının üretim merkezi Kütahya’dır.

Osmanlı Devletinin kuruluş merkezi olan Kütahya’dır. Söğüt ve Domaniç civarında kurulan Osmanlı devleti, Kütahya’dan doğup tüm dünyayı dize getiren bir imparatorluk olmuştur.
Kütahya kalesi gezilmesi gereken yerler arasında yer alırken, Çinili Çeşme görselliğin tarihle dansına şahitlik etmemiz için oldukça önemli bir eser olarak karşımıza çıkıyor.

Uygun iklim ve toprak yapısı ile Kiraz üretiminin oldukça önemli olduğu ilimizde, Kirazın yanında buğday, mısır ve patates gibi farklı ürünlerde yetiştirilerek ekonomimize destek olunmaktadır. İçecekler arasında ise Şerbet yöresel anlamda en tanınlar arasında yer almaktadır.

BöcekBaşı:
Related Post