X

Kuveyt Telefon Kodu

Kuveyt Telefon Kodu Kaçtır?

Kuveyt ülke telefon kodu kaçtır?

Kuveyt telefon kodu +965′ dir.

Kuveyt Basra körfezi kıyısında bulunan bir ülkedir. Ülkenin resmi dili Arapçadır. Küçük bir ülke olan Kuveyt’in nüfusu 3 milyondur. Ülkede petrol oldukça fazla bulunmaktadır. Küçük bir ülke olmasına rağmen refah düzeyi ve ekonomisi iyi durumdadır. Su kaynakları az olduğundan tarım gelişmemiştir. Ülkede yaşayan halkın küçük bir kısmı tarımla uğraşmaktadır. Koyun, keçi ve kümes hayvancılığı azda olsa yapılmaktadır.

Körfezde olduğu için balıkçılık gelişmiş olup, deniz mahsulleri ihracat konusu olmaktadır. Sanayi genellikle petrol üzerine çalışmaktadır. Diğer sanayi dalları ise çimento, şeker ve boya dallarında sanayi kolları bulunmaktadır. Ülkede petrol çok ucuz olup, su daha pahalıdır diyebiliriz. Ülkede gece hayatı yoktur.

Gece hayatı olmadığından insanlar aksamları restoranlarda yemek yiyerek sohbet etmektedirler. Ülkede ramazan aylarında dışarda yemek yemeğin parasal olarak cezası vardır. Alkol ülkede yasaktır. Halk plajında bikini giymek sakıncalı olabilir, fakat otellerde böyle bir durum yoktur. Müslüman bir ülke olduğu için yaz aylarında şort ve açık giyinmek hoş karşılanmaz. Bir erkeğin yasal olarak dört kadınla evlenme hakkı vardır.

BöcekBaşı: