X

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Alan Kodu Kaçtır?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Alan Kodu Kaçtır?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Telefon Kodu Kaçtır?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti alan kodu 392′ dir.

Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti (KKTC) Akdeniz’de yer alan ve ülkemize bağlı bir devlettir. Akdenizdeki toprağımız olan KKTC klasik Akdeniz iklimi alanında bulunur. Uzun zamandır Kıbrısta bulunan vatandaşlarımız Kıbrıs’a özel bir kültür geliştirmişlerdir. Ülkemizin Kıbrıs’a olan yatırımları devam etmiş ve Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’nde birçok yenilikten payını almıştır.

Aynı zamanda turizmin oldukça ileri düzeyde olduğu ve yaz aylarında oldukça hareketli zamanların geçirildiğini söylemek mümkündür. Kendi toprağımız olmasından dolayı Şanlı Türk Askerleri orada da görev almaktadır.

Maalesef birçok Avrupalı devlet tarafından tanınmamış olması, üzücü bir gelişme olsa da Kıbrıs’ın kendi topraklarımız içerisinde yer alması her zaman gurur tablomuz olmuştur. Akdeniz iklimnin görüldüğünden bahsettiğimize göre yetiştirilen bitkilerin Akdeniz iklimine uyum sağlayan bitkiler olduğunu belirtmemiz gerekir. Zeytin tipik bir Akdeniz iklim ürünü olduğundan yetiştirilme alanı oldukça geniştir. Türk yemek kültürünün yine burada devam ettiğini de belirtelim.

BöcekBaşı: