Cumartesi , 6 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Kuzey Kore Telefon Kodu

Kuzey Kore Telefon Kodu

Kuzey Kore Telefon Kodu Kaçtır?

Kuzey Kore ülke telefon kodu kaçtır?

Kuzey Kore telefon kodu +850′ dir.

Kuzey Kore Cumhuriyeti baskın bir yönetim şekline sahiptir. Ülkede özgür yaygın ver haber almak oldukça zordur ülkenin sanayisi oldukça gelişmiş olup, otomotiv sektörü ve makina sektörleri de oldukça gelişmiştir. Ülkenin askeri yapısı oldukça güçlüdür. Dünyanın en çok askeri bu ülkede yaşamaktadır. Ülkenin ekonomisinin bir kısmı askeri güçlere gitmektedir. Ülke bu yönden yollar ve parklar bakımından gelişmemiştir.

Ülke askeri yapılanmaya çok önem vermektedir zaman zaman füze atışları yapılmaktadır. Halkın bir kısmı askeri olarak iş yapmakla zorunludur. Kimyasal silahlarında var olduğu bir ülkedir. Her şey yasalaşmıştır, olup yasa dışı bir şey yapmak neredeyse mümkün değildir. Ülkede idam hala devam etmektedir. Yakın zamanda bir askeri birlikte çalışan yetkili uygunsuz davranışları yüzünden idam edilmiştir.

Düşman ülkenin televizyon kanalı izlendi diye yaklaşık 80 kişinin idam edildiği bir ülkedir. Ülkenin büyük bir kısmı Atesit’tir. Ülkede İncil okumak yasak olup, eğer İncil okurken yakalanırsanız bunun cezası idamdır. Ülkede esrar yasak değildir bu madde uyuşturucu olarak bilinmemektedir. Ülkenin belirlediği saç modelini kestirmek zorundasınızdır.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir