Pazar , 7 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Laos Demokratik Halk Cumhuriyeti Telefon Kodu

Laos Demokratik Halk Cumhuriyeti Telefon Kodu

Laos Demokratik Halk Cumhuriyeti Telefon Kodu Kaçtır?

Laos Demokratik Halk Cumhuriyeti ülke telefon kodu kaçtır?

Laos Demokratik Halk Cumhuriyeti telefon kodu +856′ dır.

Laos Demokratik Halk Cumhuriyeti’nin vientiane’dir. Ülkenin resmi dili leoca’dır. Güneydoğu Asya’nın Çin yarım adasında bulunan bir ülkedir. Ülkenin halkı yardım sever ve güler yüzlüdür. Ülkenin doğası bozulmamış ve sakin bir şehirdir. Tatil amaçlı geldiğinizde hem güzel vakit geçirebilir hem de sakin dakikalar yaşayabilirsiniz. Ülkenin iklimi subtropikal ve tropikal iklim arasında değişkenlik göstermektedir.

Ülkede sıcaklık en çok nisan ayında görülmektedir. Kışın tersten esen Rüzgâr yağmurunda yönünü değiştirdiğin için sular yaylalara birikmektedir. Ülke yer altı kaynakları bakımından zengin değildir. Bunun yanı sıra demir çok ve bakır çok miktarda bulunmaktadır fakat ekonomiye katkısı büyük ölçüde değildir. Ülke tropikal iklimin etkisinden dolayı ormanlarla kaplıdır bu ormanlarda leopar, aslan ve birçok yabani hayvanı görmek mümkündür.

Ülkenin ekonomisini ayakta tutan en büyük etken pirinç ve tarıma dayalı mahsullerdir. Ülkenin yağ ihtiyacı Hindistan cevizinden sağlanmakta olup, haşhaş, kakao ve kahve üretilen diğer tarım ürünlerindendir. Ülkede madenler olmayınca işlenecek sanayide yoktur. Sanayisi tekstil bakımından da geri kalmıştır. Az miktarda sigara ve kibrit imalatı yapılmaktadır.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir