Perşembe , 4 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Lesotho Telefon Kodu

Lesotho Telefon Kodu

Lesotho Telefon Kodu Kaçtır?

Lesotho ülke telefon kodu kaçtır?

Lesotho telefon kodu +266′ dır.

Lesotho ülkesi Güney Afrika’nın ortasında yer almaktadır. Afrika’nın küçük ülkelerinden biridir. Ilıman bir iklime sahip olan ülkede iklim değişkenlik göstermektedir. Ülkenin Başkenti Maseru’dur. Gece ve gündüz hava sıcaklığı büyük ölçüde değişmektedir. Ekim aylarında ülkede çok fazla yağış görülmektedir. Bunun yanı sıra kış aylarında hava çok soğuk olup yoğun kar yağışı da görülmektedir.

Ekonomiyi ayakta tutan etken tarım ve hayvancılıktır. Ülkenin neredeyse yarısı tarıma elverişli topraklardan oluşmaktadır. Yaşayan halkın yarısı da tarımla uğraşmaktadırlar. Sanayisi yoktur bu yüzden sanayi için gerekli olan ürünleri ithal olarak almaktadır. Ülkede en çok tercih edilen yemekler arasında balık ve et yemekleridir. Ülkede neredeyse her insanda virüs bulunmaktadır.

Ülkeyi ziyarete gitmeden önce gerekli bakımları yaptırmanız gerekmektedir. Ülkenin havası çok kurudur. Ülkenin insanları oldukça sakin ve güler yüzlüdür. Kolay kolay bir şeye sinir olmazlar. Gece dışarı çıkarken önemli eşyalarınızı da yanınıza almalısınız yan kesiciler önünüzü kesebilir ve hırsızlık oranı yüksektir. Eğitim bakımından da gelişmemiş geride kalmış bir ülkedir. Okuma ve yazma oranı olarak oldukça geride kalmıştır.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir