Pazartesi , 14 Ekim 2019
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Letonya Telefon Kodu

Letonya Telefon Kodu

Letonya Telefon Kodu Kaçtır?

Letonya ülke telefon kodu kaçtır?

Letonya telefon kodu +371′ dir.

Letonya Baltık Denizi’in kıyısında bulunan bir ülkedir. Resmi dili Letonca’dır. Ülkenin nüfusu 1 milyondur. Küçük bir ülkedir. Engebeli bir yüz şekli vardır ülkede dağlar değil küçük tepeler vardır. Ilıman bir iklime sahiptir genellikle yaz ayları ılık ve yağışlı geçmektedir. Yer altı kaynakları bakımından orta derecede olan ülke, bulunan petrol rezervlerini sanayi yetersiz olduğu için işleyememektedir.

Ülkenin arası orman ve bataklık olduğu için birçok yabani hayvan bulunmaktadır. Tilki ve aslan bunların bir kaçıdır. Koruma altına alınan geyiklerin avlanması yasaktır. Ülkenin en önemli geçim kaynağı tarımın yanı sıra, sanayidir. Elektronik ve metal üstün yapılan çalışmalar vardır. Beyaz eşya ve radyo büyük miktarlarda üretilmektedir.

Ülkede ulaşım çok gelişmiş yolları iyi durumdadır. Deniz, hava ve kara yolu gelişmiş olup ülkede eğitim geri kalmıştır. Okuma ve yazma oranı oldukça düşüktür. İlkokul zorunlu ve parasızdır. Havaalanı da gelişmiş olup, ülkeye düzenli olarak uçak seferleri yapılmaktadır. Ülkenin limanı ticaret amaçlı çok gelişmiştir. Ticaret deniz yolu ile sağlanmaktadır. Limanı olmayan ülkelere ise kara yolu ile.

 • İlginizi Çekebilir...

  Almanya Telefon Kodu

  Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.