Salı , 9 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Liberya Telefon Kodu

Liberya Telefon Kodu

Liberya Telefon Kodu Kaçtır?

Liberya ülke telefon kodu kaçtır?

Liberya telefon kodu +231′ dir.

Batı Afrika’da Kuzey Okyanusun kıyısında yer alan bir ülkedir. Ülkenin nüfus 4 milyondur. Ülkede tropikal iklim görülmektedir. Yazları sıcak ve bulutlu kışları ise sıcak ve kuru geçmektedir. Ülkenin başkenti monrovia’dır. Ülkede en çok yağış alan bölge burasıdır. Ülkenin başkenti sadece başkent değil ülke için en önemli yerdir. Ticaretin aktığı ve tarihi yapıtların olduğu kesimdir.

Ülkenin ekonomisine katkıda bulunan en büyük etken tarımdır. Tarım alanı fazla ve getirisi yüksektir. Muz, kakao, pirinç ve palmiye yağı ön plana çıkan tarım ürünlerindendir. Kauçuk, taş, demir ve kereste başlıca ihracat ürünleridir. Ülke halkın yeten ve geri kalanını ekonomik açıdan destek olması için ihracat yapılmaktadır.

Mutfakta tavuk ve et yemekleri ön çıkmaktadır. Ülkeye özgür birde hamburger bulunmaktadır. Sokak satıcıları Hijyenik açıdan pekiyi değildir. Yemek yemek için güzel kaliteli mekânlar bulunmakta olup, bunları tercih etmeniz önerilmektedir. Balık yemeklerinden levrek bu ülkede çok tüketilen ve beğenilen bir balık türüdür. Tatlıları meyveli ve beğenilen türdendir. Taze sıkılmış tropikal meyvelerden yapılmış bir meyve suyunun tadı sizi etkileyecektir.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir