X

Lihtenştayn Telefon Kodu

Lihtenştayn Telefon Kodu Kaçtır?

Lihtenştayn ülke telefon kodu kaçtır?

Lihtenştayn telefon kodu +41′ dir.

Lihtenştayn Orta Avrupa’da bulunan ve dünyanın en küçük devletleri arasında yer almaktadır. Ülkede konuşulan dil Almancadır. Ülkenin başkenti Vaduz’dur. Ülkenin bir kısmı alp dağlarında olmasına karşın esen rüzgârların etkisi olduğu için kış aylarında ülke çok soğuk olsa da normalde ılıman bir iklime sahiptir. Gelen tatilcilerin kayak yapmak vazgeçilmezi olmuştur.

Turistlerin kış aylarında gelmesi de avantajdır. Kayak yaparken Alplerde güzel vakitler geçirebilmektedir. Teleferik turu yapabilir her bütçeye uygun konaklamak için otellerin bulunması da mümkündür. Ülkede tarım ön plandadır fakat üretilen tarım ürünleri ülke içidir. Ülke dışı ihracatı endüstriyel maddelerin ihracatı yapılmaktadır. Motorlu araçların ihracatı ilk sırada yer almaktadır.

Ülke tatil için her mevsim elverişlidir. Kış ayların kayak yaz aylarında ise Alplerde doğa yürüyüşleri yapılmaktadır. Ülkenin ormanlarında yabani hayvan bulunmazken, birçok hayvanı görmekte mümkündür. Ülkede refah düzeyi oldukça yüksektir hayat standartları oldukça yüksektir. Nüfusu az alan ülkede kısa süre yaşayarak vatandaşlık almak mümkündür. İnsanların okuma ve yazma oranı oldukça yüksektir. Bilgili ve modern bir ülkedir.

BöcekBaşı: