X

Litvanya Telefon Kodu

Litvanya Telefon Kodu Kaçtır?

Litvanya ülke telefon kodu kaçtır?

Litvanya telefon kodu +370′ dir.

Litvanya Baltık Deniz’in kıyısında bulunan bir ülkedir. Ülkede yaşayan kişi sayısı 2 milyondur. Küçük bir ülkedir. Düz bir ülkedir ovalardan meydana gelişmiştir diyebiliriz. Ülkenin bayrağı trafik ışıklarıyla uyumlu olup, bütünlük sağlanmıştır. Dünyada ki en hızlı internet bağlantısı bu ülkededir. Hıristiyanlığı kabul eden en son ülkedir.

Ülkede geçiş iklimi hüküm sürmekte olup, iklim değişkenlik göstermektedir. Yazları sıcak kışları ise soğuktur. Çok kalabalık olmayan ülkede insanlar huzur içinde yaşamaktadır. Ülkenin başkentinde bulunan yapıtlar gelen turistlerin dikkatini çekmekte olup, gezilecek tarihi yerleri bulunmaktadır. Ülkenin denize kıyısı olmadığı için insanların güneşlenebileceği güzel ve yeşil alana sahip parkları bulunmaktadır. Parklarda güneşin tadını çıkartan halk, güzel vakitler geçirmektedir.

Ülkede bulunan tarihi kaleler ve eski ahşap evler dikkat çekmektedir. Bunun yanı sıra ceza evinin bahçesinde bulunan kilisede. Ülkede bulunan başkanlık sarayı da eski bir yapıttır. Meydanda bulunan bronz kelebek detaylı heykeller, yorulduğunuzda dinlenebileceğiniz yeşil alanlar oldukça fazladır. Refah düzeyi yüksek bir ülkedir. Ülkede okuma ve yazma oranı orta derecelerdedir.

BöcekBaşı:
Related Post