X

Lüksemburg Telefon Kodu

Lüksemburg Telefon Kodu Kaçtır?

Lüksemburg ülke telefon kodu kaçtır?

Lüksemburg telefon kodu +352′ dir.

Lüksemburg bir Batı Avrupa şehridir. Ülkede geçerli olan para birimi Euro dur. Ülkede konuşulan ve yasalar gereği üç ayrı resmi dil vardır. Lüksemburgca, Almanca ve Fransızcadır. Yazışmalar Fransızca yapılırken, okulda öğretilen dil Almancadır. Okulun ilk yıllarında Lüksemburgca konuşulur fakat daha sonra Almancaya dönmektedir. Okuldan mezun olabilmek için üç dili de bilmek gerekmektedir.

Ülkeye yaz aylarında ziyarete giderseniz bu sizin için avantaj olacaktır. Yeşil doğası ve festivallerine tanık olma şansını yakalayabilirsiniz. Ülkede gece hayatı da oldukça canlıdır. Yaşayan halk eğlenmesi sevmekte olup, konaklamak için şehir merkezinde kalmanız sizin için bir avantaj olacaktır. Her bütçeye uygun oteller ve pansiyonlar bulunmaktadır. Gitmeden önce rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Ülkede bisiklet turları yapmanın yanı sıra, birçok bisiklet kiralama noktası bulunmaktadır. şehir içi ulaşımı otobüsler sağlarken trafik ne kadar sıkışık olursa olsun bu otobüsler tam zamanında yerlerine varmaktadırlar. Ülkenin mutfağında Fransızlardan esinlenilerek yapılmış pastaları görme şansınız olacaktır. Bu pastalar halk tarafından çok rehavet görmekte ve sevilmektedir. Damak zevkinize uygun yemekleri bulmak kolay olacaktır.

BöcekBaşı:
Related Post