X

Macaristan Telefon Kodu

Macaristan Telefon Kodu Kaçtır?

Macaristan ülke telefon kodu kaçtır?

Macaristan telefon kodu +36′ dır.

Macaristan Orta Avrupa’da bulunan bir devlettir. Ülkenin nüfusu yaklaşık olarak 9 kişidir. Ülke engebeli olmayıp alçak bir yapıya sahiptir. Ülkede iki önemli nehir geçmektedir. Ülkede kara iklimi hüküm sürmektedir. Bazı bölgeleri oldukça fazla yağış alırken ülkenin bazı bölgeleri kuraklıkla savaşmaktadır. Doğru suluma yöntemleri ile toprakların verimi arttırılmaya çalışmaktadır. Ocak ayında ülke soğuk havanın etkisi altına girmektedir.

Ülkenin ormanlarında yaprakları dökülen birçok ağaç bulunmaktadır. Av hayvanları ve kuşların çok olduğu dönemler olmuştur fakat son zamanlarda nesilleri tükenmiştir. Nadir olarak vaşak ve değişik kuş türlerine rastlanmaktadır. Ülke ekonomisine katkıda bulunan ve ayakta tutan en önemli etken tarımdır. Tarımda elde edilen mahsuller buğday ve mısırdır.

Yer altı kaynaklarının az olması sebebiyle sanayileşme neredeyse yoktur. Hammadde işleyecek sanayi ülkede bulunmamaktadır. Ülke turizm açısından da hızla gelişmektedir. Rusya’dan ülkeye her yıl oldukça fazla insan ziyarete gelmektedir. Ekonomiye katkısı olan bir diğer etken ise turizmdir. Ülkede ulaşımda gelişmekte olup, demir yolu ve kara yolu ülkeyi bir ağ gibi sarmıştır. Oldukça bakımlıdır.

BöcekBaşı: