Pazartesi , 8 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Madagaskar Telefon Kodu

Madagaskar Telefon Kodu

Madagaskar Telefon Kodu Kaçtır?

Madagaskar ülke telefon kodu kaçtır?

Madagaskar telefon kodu +261′ dir.

Madagaskar Afrika’nın Doğusunda Hint Okyanusunda yer alan bir ülkedir. Ülkenin nüfusu 23 milyon kişidir. Bir ada ülkesi olan Madagaskar da genellikle tropikal iklim görülmektedir fakat zaman zaman bu durum değişebilir. Ülkede bazı dönemlerde yağmur çok şiddetli yağdığından yollar kapanır ve hayatı olumsuz etkiler. Kıyı kesimlerde kuraklık görülmektedir.

Ekonomiye katkısı olan en büyük etken tarımdır. Kahve, pirinç, kakao ve vanilya üretimin ilk başında gelmektedir. İhracatın büyük bir kısmı Amerika ve Fransa’yla yapılmaktadır. Ülkenin resmi dili arasında Fransızcada vardır. Ülkenin bir kısmı Hristiyan ve Müslümanlarda oluşurken geri kalan kesim ise yerel inançlara sahiptir. Ülkede tat olarak gittiğinizde Madagaskar pirinçten yapılmış kekleri denemeniz tavsiye edilmektedir.

Birçok egzotik meyveyi bulabileceğiniz bir ülkedir. Halkın yardım ve misafir severdir. Ülkede farklı damak zevkleri vardır örneğin sakızdan yapılmış olan soda gibi. Yemekler otellerde daha ucuz olmaktadır. Sokak satıcıları hijyene pek önem vermemektedir. Şebeke suyu içilmemekte olup, kapalı suları tercih etmeniz önerilmektedir. Ülkede bulunan milli parkı görmeniz gerekmektedir.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir