X

Makao Telefon Kodu

Makao Telefon Kodu Kaçtır?

Makao ülke telefon kodu kaçtır?

Makao telefon kodu +853′ dür.

Makao ülkesi konum olarak Çin cumhuriyeti içinde bulunan bağımsız bir devlettir. Ülke Çin cumhuriyetin de olduğu için bu ülkenin de kendine göre bazı katı kuralları bulunmaktadır. Eğer feribotla seyahat edecekseniz feribotta yemek yemek, sigara içmek ve yüksek sesle konuşmak yasaktır. Ülkede çok meşhur bir kumarhane bulunmaktadır.

Makao ya kumar oynamak için gelen insanları görebilirsiniz bisiklet üzerinde sahile kadar tur atabilir, bunların yanı sıra birçok farklı lezzeti deneyebilirsiniz. Ticaretin döndüğü noktada diyebiliriz. Limanlarında ithalat ve ihracat yapılmakta olup, ülkede gezilecek çok güzel yerler bulmanız mümkündür. Ülkede bisiklet turu yaparak hem fotoğraf çekebilir hem de güzel sahili izleyebilirsiniz bunu yapmakla kalmayıp bisikleti süren kişiye ülkenin tarihi hakkında bilgi almanız mümkündür.

Ülkenin mutfağı oldukça zengin olup, Çin mutfağından izler taşımaktadır. Balık Mutfakta yaygın olarak kullanılmak olup, deniz mahsulleri mutfağın vazgeçilmezi haline gelmiştir. Ülkenin kendine ait para birimi bulunmaktadır. Ülkede bulunan kapalı çarşıda hediyelik eşyalar bulabilir, bunların yanı sıra ülkenin yöresel kıyafetleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

BöcekBaşı: